Zekiye Tekin “Durmak yok çalışmaya devam”


0

BEĞENDİM

Bilecik’in Pazaryeri Belediyesi arazi yollarını kış mevsiminde çiftçilerin zorluk çekmemeleri için tarla yollarını kış ayları için hazırlıyor.

İlçedeki sorumluluk alanlarında arazi yollarına önem gösteren Pazaryeri Belediyesi geçtiğimiz sene Pazaryeri ilçesinde yaptığı çalışmalarla 35 yıldır yapılmayan arazi yollarını 2 yıl gibi kısa zamanda tamamlamış, çiftçilerin tarla ve bahçelerine hem traktörleri ile hem de otomobilleriyle ulaşımını kolaylaştırmıştı.

Zekiye Tekin “Durmak yok çalışmaya devam”

Pazaryeri ilçesinde yolları bulunmayan arazilerde yapılan kadastro çalışmasıyla 500 dönümden fazla tarlanın yol sorunu çözen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Fen İşleri ekiplerince ilçede bu yıl da 300 kilometre arazi ve tarla yolunun yapıldığını ve bakımlarının gerçekleştiğini belirtip, yapılan bu yolların alt yol malzeme serilerek çiftçilere kalıcı bir hizmet sunulduğunu ifade etti.

Zekiye Tekin “Durmak yok çalışmaya devam”

Başkan Tekin, “Arazi yolu işi bizim işimiz Arazi yollarını kışa hazırlıyoruz. Avşar yolunu kullanan çiftçilerimize ilçemize hayırlı olsun. Uzun yıllardır yapılmayan arazi yollarının % 90 ı tamamlanmış durumda. Çiftçimiz istedi biz yaptık. Çiftçimiz üreticimiz istiyor biz yapıyoruz. Arazi yollarımızın ulaşılabilir standartta yapılmasıyla birlikte ekilmeyen tarlamız azalmış durumda. Hem tarımda hem hayvancılıkta üretimin artmasına da vesile oluyoruz. Durmak yok çalışmaya devam” dedi.

www.pazaryerigundem.com


Back To Top