Eski başkandan flaş açıklama “Bilgilendik ama yeterli değil”


0

BEĞENDİM

Eski başkandan flaş açıklama “Bilgilendik ama yeterli değil”

DSİ tarafından Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yapılması planlanan toplulaştırma çalışması için DSİ yetkilerince Pazaryeri Kültür Merkezinde vatandaşa bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda basın mensupları DSİ yetkililerince toplantıdan çıkartılırken gerçekleşen toplantı sonrası Eski Pazaryeri Belediye Başkanlarından Hikmet Öztürk bir açıklama yapıp Bilgilendik ama yeterli değildi toplantının basına kapatılmasını kınıyorum ifadesinde bulundu.

Sosyal Medya hesabından bir paylaşım yapan Öztürk, “Bilgilendik ama yeterli değildi.

DSİ yetkilileri tarafından önce dar çerçevede plânlanan, daha sonra halkın dayatması ile halka açık, basına kapalı olarak yapılan toplantıya katıldık. Neden basına kapatıldı onu da anlayabilmiş değilim. Basına kapatılmasını kınıyorum.

Cevaplar net değildi, problem çıkabilecek konulara hiç değinilmedi.

Defalarca sulama alanı ifadesi kullanıldı ama sulama alanının arazide nerelere kadar geldiği anlatılmadı. DSİ yetkilileri, sulama alanı haritasını ekrana yansıtarak, toplulaştırma yapılacak parselleri açık olarak gösterip, toplulaştırma dışında kalacak yerleri açıklayabilirlerdi. Haritanın Belediye veya ilçe tarım Müdürlüğü’ne verilmesini, vatandaşın harita üzerinde kendi arazilerinin uygulama alanının içinde olup olmadığını görmeleri nin teminini istedik.  Arazide toprak tahlilleri yapılarak puanlanacağı ifade edildi ancak puanlamadan sonraki çalışmanın nasıl olacağına girilmedi çünkü asıl kavgalar bundan sonra başlayacak. Parsellerin büyüklüğü konusunda verilen cevap inandırıcı ve net değildi. Asgari parsel büyüklüğünün ne kadar olacağı sorumuza cevap alamadık. Uygulamanın hiç problem getirmeyeceğine ikna edilmeye çalışıldık.

Halkımızın toplantı kültüründen uzak olması da bizim ayıbımızdı.

Bekleyip göreceğiz” dedi.

Eski başkandan flaş açıklama “Bilgilendik ama yeterli değil”

Bu Haber Pazaryeri Gündem Tarafından Servis Edilmiştir www.pazaryerigundem.com


Back To Top